TWITTER HESAPLARINA “RESMİ” ROZETİ GELİYOR

TWITTER HESAPLARINA “RESMİ” ROZETİ GELİYOR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.11.2022 20:11
53
A+
A-
HEMEN PAYLAŞ

Elon Musk’ın satın aldığı Twitter’da, devlet hesapları, ticari şirketler, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişilere ‘Resmi’ rozeti geleceği duyuruldu.

Musk’ın ‘mavi tik’ için aylık 8 dolar ücret alınacağını duyurmasının ardından Twitter’da yüksek profilli hesaplara doğrulama yerine ‘Official’ yani ‘Resmi’ olduklarını belirten bir rozet eklenecek.

Sosyal medya platformunun ürün müdürü Esther Crawford, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda konuya dair ayrıntıları paylaştı.
Resmi rozetini alacak hesaplar arasında devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler yer alacak.

https://twitter.com/esthercrawford/status/1590109344976470016?t=nr3vudy2LLWfFv5ZMPTvTA&s=19

Crawford paylaşımının devamında, önceden doğrulanmış ve mavi tik sembolüne sahip olan tüm hesapların ‘resmi’ rozet alamayacağını ve bu rozete satın alınarak sahip olunamayacağını belirtti.

Daha öncesinde Musk, mavi tik için ayda 8 dolar ödeneceğini söylemiş, söz konusu fiyatın ülkelerin satın alma güçlerine göre ayarlanacağını belirtmişti.

Kararın açıklanmasına rağmen hesapların hangi kriterlere göre ‘Resmi’ rozet alacağı henüz netlik kazanmadı.
Sosyal medya platformunda Twitter’ın hesabı da dahil olmak üzere bazı hesaplar, ‘Resmi’ rozetine sahip oldu. Fakat çok sayıda büyük medya kuruluşu ve milyonlarca takipçisi olan tanınmış kişilere bu özellik henüz gelmiş değil.


HEMEN PAYLAŞ
REKLAM ALANI
Site yayın yönetmeni hakkında genel bilgi.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.