Elon Musk, Twitter’ın kodlarını incelemek için Tesla mühendislerini şirkete getirdi

Elon Musk, Twitter’ın kodlarını incelemek için Tesla mühendislerini şirkete getirdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.10.2022 19:10
54
A+
A-
HEMEN PAYLAŞ

Twitter’ı satın alan Elon Musk, yazılım kodlarını kontrol etmeleri için Tesla mühendislerini Twitter genel merkezine çağırdı.

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağını açıklamış ve Twitter da bu teklifi kabul etmişti.

Her ne kadar daha sonra anlaşma bozulsa da Elon Musk, dün yaptığı paylaşımda sosyal medya devini satın aldığını resmen açıkladı.

Elon Musk, satın alma sürecinin tamamlanmasının ardından yaptığı paylaşımda, “Kuş artık serbest.” dedi.

Tesla mühendislerini şirkete getirdi

Twitter’ı satın alan Elon Musk, yazılım kodlarını kontrol etmeleri için Tesla mühendislerini Twitter genel merkezine getirdi.

Çeşitli Twitter departmanlarının başkanları, değerlendirip Musk’a geri bildirimde bulunabilmeleri için Tesla mühendislerine gerekli tüm bilgileri sundu.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre, Twitter mühendisleri, anlaşma şartlarına göre dün itibarıyla artık yazılım kodunda değişiklik yapamayacak.

Bu, anlaşma tamamlanmadan önce Twitter’ın yazılım kısmında hiçbir şeyin değişmediğinden emin olmak için alınmış bir önlemdi.


HEMEN PAYLAŞ
REKLAM ALANI
Can Ataklı 1956 yılının Mayıs ayında ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Daha ortaokuldayken Milliyet gazetesinin düzenlediği bilgi yarışmasında Türkiye genelinde ilk ona girerek Balıkesir’i temsil eder. Sonrasında İstanbul Erkek Lisesi’nde yatılı okumaya başladı. Lise iki ve üçüncü sınıfı, ailesi Ankara’ya taşındığından Ankara Gazi Lisesi’nde bitirdi. 1974 yılının sonlarına doğru İstanbul’a giderek, İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümünde okudu. Devamını Oku
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.